Нова година в Кавала, Гърция в хотел Airotel Galaxy 4* с 3 нощувки с включени закуски и вечери + празнична новогодишна вечеря с DJ!
- 838
- 4 дни
- Автобус;
- полупансион;
- Град; Море;
- Екскурзия; Забавление;
- Благоевград; Дупница; Сандански; София;
- Декември;
Програма
-
Ден 1 » София - Кавала~320 km
Отпътуване от София в 8.00 ч. от ул. "Оборище" (в участъка между пл. „Александър Невски“ и бул. „Васил Левски“), в 8.30 ч. от автогара „Сердика”, в 9.00 ч. от Студена - бензиностанция "Shell/Mc Donald's", в 9.30 ч. от Дупница, в 10.00 ч. от Благоевград, в 11.00 ч. от Сандански по маршрут ГКПП Кулата - Кавала. Пристигане в Кавала. Настаняване. Пешеходна разходка: църквата "Св. Богородица", Пристанището; родната къща на Али Паша, който провежда значими реформи в Османската империя през 19 век; Акведуктът - построен по заповед на Сюлейман Великолепни през 1550 г.; Крепостта от 16 век, построена от турците на хълма Панагия и станала символ на града. Свободно време. Вечеря. Нощувка.
-
Ден 2 » Кавала - Ксанти - Кавала~200 km
Закуска. Свободно време. По желание и предварителна заявка: екскурзия до Ксанти и Комотини. Отпътуване за Комотини. Кратка пешеходна разходка в центъра на града. Свободно време. Отпътуване за Ксанти за пешеходна разходка в старата градска част - Общинската градска галерия, Музеят на фолклора, Митрополията, Кметството, църквата "Св. Продромос", площад "Антика" с множество сладкарници за традиционни гръцки сладкиши. Свободно време. Прибиране в хотела следобед. Вечерта - празнична новогодишна вечеря с DJ в ресторанта на хотела! Нощувка.
-
Ден 3 » Кавала
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА! Закуска. Свободен ден. Вечеря. Нощувка.
-
Ден 4 » Кавала - Филипи - Пещерата Алистрати - София~330 km
Закуска. 10:00 ч. - отпътуване за Филипи. Фотопауза при древното селище, съхранило останки от древна Елада, Римската империя и раннохристиянския период и мястото, където е покръстена първата християнка Лидия с възможност за посещение на древния амфитеатър, останките от града и Музея на Филипи. Посещение на пещерата Алистрати, впечатляваща със своите сталагтити и сталагмити в най-разообразни форми, цветове и размери, някои от които достигащи 35 м височина. Следобед отпътуване за България. Пристигане в София на ул. "Оборище" (в участъка между пл. „Александър Невски“ и бул. „Васил Левски“) вечерта.
Цената включва
Транспорт с комфортен туристически автобус (климатик, видеосистема, минибар)
3 нощувки със закуски на блок маса в стая City View в хотел "Airotel Galaxy" 4* в Кавала
2 вечери по меню (без включени напитки) на 30.12 и 01.01 в ресторанта на хотела
Празнична новогодишна вечеря (започва след 21:30 ч.) на блок маса с неограничена консумация на наливно вино и безалкохолни напитки (менюто ще получите допълнително в нашите офиси), с DJ в ресторанта на хотел "Airotel Galaxy" 4* на 31.12
Пешеходна разходка в Кавала
Фотопауза при древното селище Филипи (входната такса се заплаща допълнително)
Посещение на пещерата Алистрати (входната такса се заплаща допълнително)
Застраховка "Помощ при пътуване в чужбина" с асистанс и лимит на отговорност 5 000 EUR на застрахователна компания "Армеец"
Водач от България.
Цената не включва
Екскурзия до Комотини и Ксанти
Входна такса за крепостта в Кавала (2,5 EUR), музея на Филипи (6 EUR), пещерата Алистрати (6 EUR при група над 25 туристи; 8 EUR при група под 25 туристи)
Входни такси за други музеи, обекти и прояви, посещавани по желание, градски транспорт
Разходи от личен характер
Застраховка "Отмяна на пътуване" (Препоръчваме Ви сключването на тази застраховка!)
Такса престой в Гърция (заплаща се задължително и индивидуално на рецепцията на всеки хотел!): 3.00 EUR на стая на ден в хотел 4*
За лица над 69 г. автоматично се добавя доплащане за завишена застрахователна премия!
Важна информация
МЕДИЦИНСКИ И ЗДРАВНИ ИЗИСКВАНИЯ
Няма медицински и здравни изисквания, свързани с пътуването.
ПАСПОРТЕН И ВИЗОВ РЕЖИМ
Българските граждани, пътуващи за страната, е необходимо да притежават валиден паспорт или лична карта минимум 6 месеца след датата на влизане в страната.
Полезна информация
Пакетните цени са с калкулирана в цената отстъпка за ранни записвания до 30.09.2019 г.!
За да се реализират допълнителните услуги и мероприятия по програмата, е необходимо да ги заявите още при сключването на договора за организирано пътуване, тъй като осъществяването им е свързано с достигане на минимален брой туристи и с предварителни резервации.
В Гърция са валидни следните отстъпки от входните такси при посещение на музеи и археологически обекти: лица до 18 г. – безплатно (след показване на документ за самоличност); лица над 65 г. – 50 % намаление от стойността на входната такса (след показване на документ за самоличност); студенти, притежаващи международни студентски карти ISIC – безплатно (след показване на картата).
Часово време: България - 12 ч.; Гърция - 12 ч.
Място на отпътуване и връщане: Студена - бензиностанция "Shell/McDonald's"/ Перник - бензиностанция Lukoil (ул. Юрий Гагарин, до Kaufland); Дупница - бензиностанция ”OMV”; Благоевград - бензиностанция Gazprom на изхода на града; Сандански - ресторант "Happy Bar & Grill".
Програмата се провежда при минимум 24 записани туристи.
Пътуването като цяло не е подходящо за лица с ограничена подвижност!
- Информация за хотела
Хотел "Airotel Galaxy" 4*
Местоположение: хотел "Airotel Galaxy" 4* се намира в самия център на град Кавала. Чудесно разположен в съчетание с прекрасна гледка към морето.
Удобства в хотела: ресторант, който предлага традиционна гръцка кухня, бар, рум сървиз, фитнес център, безплатен Wi-Fi достъп, безплатен паркинг на 350 м от хотела.
Удобства в стаите: самостоятелен санитарен възел, тоалетни принадлежности, сешоар, климатик, електронен сейф, малък хладилник, телевизор и безплатен безжичен интернет.
Допълнителни услуги и екскурзии
Екскурзия до Комотини и Ксанти - при минимум 15 туристи | |
Ползване на двойна седалка от един турист | |
Пълноцветен пътеводител за Гърция на български език на National Georgraphic - 400 стр. с прекрасни фотографии и подробни цветни карти. Доставката е за сметка на агенцията. | |
Пълноцветен пътеводител на Атина и островите на български език на National Geographic (272 стр.) - с прекрасни фотографии и подробни цветни карти. Доставката е за сметка на агенцията. |
Други предложения

- от 585 лв
- Виж

- от 579 лв
- Виж

- от 9980 лв
- Виж

- от 606 лв
- Виж

- от 419 лв
- Виж

- от 6464 лв
- Виж