cruise-arab-romance-with-a-flight-from-sofia_6177c0c5562a3c5y.jpg

Арабски круиз от Дубай, с Costa Toscana с полет от София и водач на български език 27.02.2026

Снимки

В рамките на тази 11-дневна програма ще разгледате някои от най-забележителните дестинации в Близкия изток – Дубай, Абу Даби, Оман и Катар. Очакват ви панорамни турове, златисти плажове, впечатляваща съвременна архитектура и колоритни арабски пазари. Ще се насладите на добре балансирано преживяване с включени екскурзии и свободно време за почивка и забавления на борда на Costa Toscana.

  • 1587
  • 11 дни
  • 10
  • Сафари;
  • Кораб; Самолет;
  • пълен пансион; с включена закуска; според съответната за хотела база изхранване;
  • Море;
  • Почивка с деца;
  • София;
  • Февруари;
  • 2885 лв

Цената включва

Двупосочен самолетен билет София-Дубай-София
Летищни такси
Чекиран багаж до 20 кг
Един брой ръчен багаж до 7 кг с размер 55/38/20 см
Кетъринг по време на полета в двете посоки.
Трансфер летище-хотел-пристанище-хотел-летище
7 нощувки на пълен пансион на борда на Costa Toscana
3 нощувки със закуска в хотел 4* в Дубай
Панорамна обиколка на старата и на модерната част на емирството с екскурзовод на български език
Представител на туроператора по време на цялото пътуване
Медицинска застраховка „Помощ при пътуване в чужбина“ с покритие 10 000 евро
Пристанищни такси

Цената не включва

Екскурзиите (опциите) срещу допълнително заплащане. Цените на екскурзиите, предлагани от Costa e възможно да претърпят промяна
Разходи от личен характер
Такса „Туристически дирхам” в Дубай — заплаща се задължително и лично от туриста при напускане на хотела и се таксува на стая на вечер както следва: 5.50 USD за хотели 5*, 4.50 USD за хотели 4*, 3.00 USD за хотели 3*
Таксата обслужване (HSC — Hotel Service Charge) е със задължително доплащане:11 евро на ден за всички гости над 12 години; 6 евро на ден за всички гости между 2 и 11.99 и не се заплаща за всички гости до 1.99 години
Пакет напитки за периода на круиза
Интернет пакет за престоя на кораба: вижте описание в раздел "Цени"

Условия за резервация и анулация

*Всяка направена резервация подлежи на допълнително потвърждение от страна на туроператора!
*Този тип настаняване (за тройни и четворни каюти) e на запитване.
Резервацията за круизното пътуване е групова и не позволява избор на палуба и на час за изхранване в основния ресторант. Семейства с деца до 18 г., се настаняват заедно в каюта.

Условия за записване и анулация:
Задграничен паспорт, валиден 6 месеца след датата на пътуването
Депозит при записване в размер на 1000 лева
Втори депозит в размер на 1000 лева до 60 дни преди заминаване
Доплащане до 30 дни преди заминаване
Краен срок за записване по програмата: 10 дни преди заминаване
Анулация до 90 дни преди заминаване — размера на депозита
Анулация от 90 ден до 60 ден от датата на заминаване — 2000 лв.
Анулация от 30 ден до датата на заминаване, пълния размер на пътуването
Смяна на име до 20 дни преди пътуването — без неустойка
Програмата не е подходяща за хора с намалена подвижност

Здравни изисквания при посещение на ОАЕ »


Програма

  • Ден 1

    (София  - Дубай)
    Излитане от летище София, Терминал 2, с директен полет на flydubai в 14.25 часа. Кацане на летище Дубай в 21.25ч. и трансфер до хотел Novotel WTC (или подобен). Настаняване.
    Нощувка.
     

  • Ден 2

    Дубай
    Закуска.
    Панорамна обиколка на старата и на модерната част на емирството с екскурзовод на български език. Екскурзията ще ви даде възможност да се запознаете с най-интересните забележителности в Дубай докато екскурзоводът ви разказва за историята на емирството, новите проекти, както и любопитни факти от живота на местното население. Започваме тура със старата част на града наречена Дейра, преминавайки покрай колоритните пазари за подправки и злато. Ще пресечем Дубайския канал с традиционно водно такси — абра. Местният канал е историческият център на търговията в Дубай, по който и до днешен ден гъмжат кораби превозващи хора и товари. Следващата ни дестинация е модерното сити на емирството. Пътувайки по булеварда с небостъргачите Шейх Заид Роуд ще минем покрай Емирейтс мол, в който се намира закритата ски писта, Dubai Media City и Dubai Internet City с офисите на водещи световни медийни и софтуерни компании. Ще продължим към хотел Атлантис, пътувайки по “стъблото” на Палмата Джумейра, първият от трите изкуствени острова с формата на палма. Разбира се, няма да пропуснем и фото-паузата пред емблематичния хотел Бурж ал Араб 7*, построен във формата на корабно платно навътре в морето. Ще продължим с посещение на Дубай Марина — квартал на бъдещето и дом на зашеметяващи и спиращи дъха небостъргачи, яхтено пристанище и арена на местните шейхове, перчещи се с луксозните си автомобили. Следващата ни спирка е Дубай Мол. Освен магазините, Дубай Мол притежава и аквариум, който използва 10 млн. литра вода. Скромната "стъклена кутийка" пък разполага с най-големия акрилен панел за наблюдение в света. През него посетителите могат да се насладят на цели 33 хил. различни морски животински вида.
    Опция: Бурж Халифа — наблюдателна площадка “At the Top” (127 лв)
    Къде, ако не в Дубай можете да се изкачите на най-високата сграда в света? Безспорно най-внушителната забележителност в емирството е Бурж Халифа. Със своите 828 метра тя е най-високата сграда в света, която се вижда с невъоръжено око от 95-километрово разстояние. Наблюдателната площадка “At The Top” се намира на 124-ти етаж на кулата Бурж Халифа и предлага невероятна, почти 360-градусова панорама към града. При ясно време се виждат дори небостъргачите на съседното емирство Шаржа.
    Билетите се закупуват предварително за точен ден и час. Билетът включва самостоятелно  изкачване със скоростен асансьор до 124-ти етаж и неограничено време за престой.
    Трансфер до кораба и настаняване.
    Нощувка на кораба.
     

  • Ден 3

    Дубай
    Закуска.
    Свободно време за плаж и развлечения на кораба и екскурзии по избор.
    Опция: Цветните градини  “Miracle Gardens” и Мадинат Джумейра (117 лв)
    Продължителност: 5 часа
    Цветни килими и многобройни арки насред пустинята! Няма да може да отделите сетива от феерията и аромата на милионите цъфтящи цветя, аранжирани в разнообразни спиращи дъха форми, простиращи се на длъж и на шир около вас. При всяко следващо връщане тук подредбата и нюансите са различни. Тези вълшебни градини са създадени от човешка ръка на площ от 72 000 кв.м. и са дом на 120 милиона растения. Екскурзията продължава с комплекса Madinat Jumeirah, намиращ се недалеч от Бурж Ал Араб и описван като най-зеленото и екзотично място в Дубай. Покритата част на пазара е истински лабиринт от малки улички, където попадаш все едно във вълшебна приказка. Пищна зелена растителност и вода, която те обгръща от всякъде, и която плавно и лениво се носи покрай десетките ресторантчета, площадки, летни театри и се отправя навътре далеко, далеко в комплекса, където се намират няколко супер скъпи и луксозни хотела, най-помпозният от които е самия Бурж Ал Араб.
    Опция: Модерен круиз с вечеря по Дубай Марина (137 лв)
    Двучасов круиз на традиционно арабско корабче. Насладете се на една съвсем различна и невероятно красива панорама на Дубай! Ще останете впечатлени от пищно осветените небостъргачи на Дубай Марина, яхтеното пристанище, Dubai Marina Mall, множеството 5-звездни хотели с интересна архитектура и Палмата Джумейра. Цената включва трансфер до корабчето, вечеря и безалкохолни напитки.
    Нощувка на кораба.
     

  • Ден 4

    Дубай
    Закуска.
    Свободно време за плаж и развлечения на кораба и екскурзии по избор.
    Отплаване за Маскат, Оман в 13.00ч
    Нощувка на кораба.
     

  • Ден 5

    Маскат, Оман
    Закуска. Пристигане в Маскат в 09.00 ч. Свободно време за плаж и развлечения на кораба.
    Опция: Сити тур на Маскат (190.00 лв)
    Първото ни посещение днес ще бъде Голямата Джамия на Маскат — храмът издигнал се величествено със своята сложна, но изчистена архитектура. Тази грандиозна джамия е един от символите на Маскат. Посветена е на предишния султан на Оман — Кабус. Има пет минарета, които символизират петте стълба на исляма, а куполът й впечатлява с изящната си изработка с арабски орнаменти. Вътре могат да се съберат до 20 000 поклонници едновременно. По-късно ще се отправим голямата гордост на съвременен Оман — Кралската опера. Тя се превърна в символ на управлението на султан Кабус бин Саид. Посещение на националния музей, който е не само най-големият музей в Султаната, но и съхранява десетки хиляди артефакти в колекцията си, които разказват изчерпателно историята на нацията. Ще продължим разходката ни с фото пауза на Султанският дворец Ал Алам. Настоящият султан на Оман има няколко двореца в района на Маскат, но само един е изложен пред очите на обикновените хора — цветният Ал Алам. Влизането в него не е разрешено, но можете да го разгледате отвън. Няма как, а и не бива да пропускаме арабските пазари. Това е непрекъснато тупкащото сърце в този свят. Отправяме се към сука Мутрах — най-големият закрит пазар в Оман, който ще ви посрещне с феерия от цветове и аромати. Тук се предлагат разнообразни стоки и особено типични за Оман сувенири като тамян, омански ханджари и красиви сребърни занаятчийски изделия, шалове от пашмина и др. Отплаване в 19.00ч.
    Нощувка на кораба.
     

  • Ден 6

      
    В открито море.
    Закуска. Свободно време за плаж и развлечения на кораба.
    Отплаване за Доха (Катар)
    Нощувка на кораба.
     

  • Ден 7

    Доха, Катар
    Закуска. Пристигане в Доха в 07.00 ч. Свободно време за плаж и развлечения на кораба.
    Опция: Сити тур на Доха (195.00 лв)
    Продължителност: 5 часа
    Турът ни ще започне с разходка през новият район Мишейреб, разположен в историческия център на Доха. Ще преминем  покрай красивите небостъргачи в района Уест Бей и пешеходната крайморска алея „Корниш“. Ще посетим Културното селище Катара, където местните са се постарали да създадат място за култура, красота, зелени градини, прекрасни ресторанти и кафенета. След това ще се отправим към Перлата или The Pearl, изкуствен остров във формата на наниз от перли, който всъщност е един от най-лускозните райони на Доха, а е създаден в този си вид, за да напомня за миналото на катарския народ. Ще завършим с Souq Waqif — пазара за подправки и аромати, пазара за ръчно изработени сувенири, пазара за ловни соколи и фурми, където ще имаме свободно време. Екскурзията се провежда на български език.
    Отплаване от Доха за Абу Даби в 16.00 ч.
    Нощувка на кораба.
     

  • Ден 8

    Абу Даби
    Закуска. Пристигане в Абу Даби в 07.00 ч.
    Свободно време за плаж и развлечения на кораба и възможност за екскурзия по избор.
    Опция: Екскурзия до Абу Даби (156 лв)
    Продължителност: 6 часа
    Абу Даби е ултрамодерен град, наричан още Манхатън на Близкия изток, а също и “най-зеленият град” в региона с обилната си зеленина и красиви паркове и градини. Навлизайки в града, ще бъдете очаровани от великолепието на Бялата джамия „Шейх Зайед” — най-известната забележителност на Абу Даби и една от сградите с най-голяма архитектурна стойност в ОАЕ, а също и една от най-красивите джамии в целия свят. Строена в продължение на 11 години от над 3000 работници, джамията ще спре дъха ви с най-голямата в света мраморна мозайка, най-големият килим в света, покриващ площ от 5600 кв. м и тежащ 47 тона, както и един от най-големите полилеи с диаметър от 10 м и височина 15 м, украсен с безбройни кристали Сваровски. Екскурзията продължава с фотостоп пред изумителния и изискан хотел с формата на замък — Emirates Palace. В хотела са инвестирани приблизително 3 милиарда долара и труда на 20 000 работника в продължение на 3 години. В него работят около 1800 служителя от 49 държави, а в украсата на десертите годишно се използват над 5 кг чисто злато за ядене. Ще продължим с посещение на Heritage village — автентичен музей на открито с приказна гледка към крайбрежния булевард Corniche и зашеметяващия силует на Абу Даби — тук ще се запознаем с живота на местните жители преди откриването на петрола в средата на миналия век. По обяд ще отдъхнем в Marina Mall, след което  ще продължим с посещение на Qasr Al Watan — действащият дворец на шейха, дом на Върховния съвет на ОАЕ и Федералния кабинет. Ще бъдете впечатлени от бялата фасада на двореца, с повече от 5000 геометрични и флорални мотиви, вдъхновени от традиционната арабска иконография. Всяка от вратите на двореца е изработена от солиден клен с твърдо изваяни детайли от 23 карата злато. Дълга 100 метра, широка 100 метра и покрита с купол с диаметър 37 метра, Голямата зала е архитектурното сърце на Каср Ал Ватан.
    Отплаване за Дубай в 23.00 ч.
    Нощувка на кораба.
     

  • Ден 9

    Дубай
    Закуска. Освобождаване на каютите. Трансфер до хотел Novotel WTC (или подобен) и настаняване.
    Възможност за екскурзия по избор.
    Опция: Сафари с джипове в пустинята с включена вечеря (127 лв)
    Продължителност: 6 часа
    Уникално, романтично и приключенско! Позволете на прекрасната мека бяла светлина на лунните лъчи да падне върху лицето ви по време на вълшебните моменти в пустинята след залез слънце с настъпването на нощта… Ще спрете за фото-пауза, за да си направите снимки сред неподправената красота на арабската пустиня, да запечатате камилите в тяхната естествена среда и да съхраните гледката на великолепния залез. Спускайки се и изкачвайки се по стръмните пясъчни дюни ще се отправите към бедуински лагер, където ще имате възможност да яздите камила, да си направите временна татуировка с къна или да пушите наргиле. Вечерята ще бъде барбекю. Безалкохолните напитки, кафето, чаят и минералната вода са без лимит, докато чакате. Кръшна танцьорка ще завърши това необикновено пътешествие с истински арабски танц.
    Нощувка в хотела.
     

  • Ден 10

    Дубай
    Закуска. Свободно време за плаж, шопинг и развлечения. 
    Опция: Очарованието на арабските пазари с обяд в автентичен арабски ресторант (117 лв) 
    Продължителност: 5 часа 
    Потопете се в екзотиката на Златния пазар и Пазара за подправки. Тук е мястото, където хиляди туристи от цял свят закупуват както евтини сувенири, парфюми, и ядки, така и злато и диаманти на най-ниски цени. Впечатлени и изморени от пазаруването и колорита на арабските „сукове“ ще имате възможността да обядвате в арабски ресторант с автентична атмосфера и характерните ястия за региона. 
    Опция: Музеят на бъдещето (117 лв) 
    Продължителност: 2 часа 
    Най-красивата сграда в света е дом на пет различни експозиции, които изследват бъдещето на космическите пътувания, изменението на климата и екологията, здравето, уелнеса и духовността. Облечена в стомана и стъкло, без нито един ъгъл или колона, сградата наподобява човешкото око, а изкусните калиграфски символи - поезията на Шейх Мохамед бин Рашид ал Мактум, която гласи: „Бъдещето принадлежи на тези, които могат да си го представят, проектират и изпълняват. Това не е нещо, което очаквате, а по-скоро създравате“. Погледът е насочен към следващите 50 години на човечеството и неограничените възможности на бъдещето, както и към най-новите технологии за виртуална и разширена реалност, анализ на данни, изкуствен интелект и взаимодействие човек-машина. *Цената не включва трансфер от/до Музеят на бъдещето и екскурзоводско обслужване. Билетите е възможно да бъдат с по-късен час на влизане (вечерен), според натовареността на музея. 
    Опция: Глобъл Вилидж (98 лв) 
    Продължителност: 4 часа  
    Вечерта имаме удоволствието да ви поканим  да се потопите в културата на целия свят - над 30 павилиона от 85 различни страни, кафенета и ресторантчета разположени около канал с грандиозни алеи за разходки. Милионите посетители се забавляват с изключителни изпълнения на живо и концерти, вкусни международни ястия, автентични занаяти и стоки от различните страни. Ще имаме възможност за пазаруване на ръчно изработени бижута от всички краища на света, уникални сувенири и произведения на изкуството...  

  • Ден 11

    Дубай- София
    Закуска. Освобождаване на хотела. Трансфер до летище. Полет за София  в 09.40 часа. Кацане на летище София в 13.25 с незабравими спомени от Дубай и Обединените Арабски Емирства.
     

Програмата е ориентировъчна.

Допълнителна информация

Напитки:

Пакет напитки "My Drinks Plus"- 320 евро и включва премиум етикети за неограничена консумация на алкохолни и безалкохолни напитки на чаша (до 9 €), включително напитки от минибар* и бутилирана вода. * където е налично
Пакетът трябва да бъде резервиран от всички гости, пътуващи в една и съща каюта. Може да се използва във всички барове на борда.Не е валиден за тематични ресторанти (напр. Archipelago и Steak House).
Пакет с напитки "MY DRINKS"- 240 евро и включва кафе и капучино, топли напитки, безалкохолни напитки, наливна бира, аперитиви и вермути, всички коктейли (с изключение на молекулярни, твърди и премиум), селекция от най-добрите спиртни напитки и уискита, всички ликьори, селекция вина на чаша, минерална вода 1 бутилка вода (0,5 л) на ден за всеки възрастен, която се сервира във всеки бар на кораба (без минибара).
Пакетут не включва престижни марки и артикули от минибара в каютата.
Пакетът трябва да бъде резервиран от всички гости, пътуващи в една и съща каюта.
Пакетът за малки гости от 4 до 17 години не включва алкохолни напитки.
Може да се използва във всички барове на борда. Не важи за тематични ресторанти (като Archipelago и Steak House).
Пакет с напитки "MY SOFT DRINKS"- 160 евро- включва вода, кафе, чай, горещ шоколад, студени чайове, сокове, безалкохолни напитки на чаша, Кродино и класически безалкохолни коктейли.
Пакетът трябва да бъде закупен от всички гости, пътуващи в една и съща каюта.
Може да се използва във всички барове на борда. Не важи за тематични ресторанти (като Archipelago и Steak House). Артикулите от мини бара в кабината не са включени в пакета.
Полезна информация за дестинацията:
Обмяна на валута може да се извърши в многобройните обменни бюра. Няма рестрикции за внос или износ на местна и чуждестранна валута.
Не е възпитано да се снимат местни жители в традиционните им облекла, особено жените.
Купете си алкохол от безмитна зона, защото спиртни напитки не се продават в магазините. Не пийте на улицата.
Препоръчително е да се ползва вода за пиене, която се продава във всеки супермаркет.

Интернет:
Full Internet package- 119 евро за едно устройство- включва безплатен достъп до: интернет, електронна поща (включително VPN), социални мрежи и всички ваши приложения.
Social Package- 70 евро за едно устройство- включва безплатен достъп до: WhatsApp, Facebook, Instagram, WeChat, X, LinkedIn, Threema, Pinterest, Tumblr, TikTok, Snapchat, Kakao и Telegram. Не включва достъп до електронна поща и сърфиране в интернет.
Важно: за активиране на пакета на борда на кораба се добавя допълнителна такса от 3 евро. След като сте на борда, свържете се с Wi-Fi мрежата на кораба, отворете приложението Costa, щракнете върху „Интернет“ и активирайте своя пакет. Пакетите са валидни за целият период на круиза!

Цените на всички допълнителни екскурзии и услуги, предлагани от круизната компания са валидни към момента и подлежат на препотвърждение. Круизната компания има право във всеки един момент да прави промени. Допълнителните услуги (пакети с напитки и интернет) се заявяват предварително, но се заплащат на борда. Краен срок за заявяване на допълнителните услуги и екскурзии—30 дни преди отплаване.

Забележки

Минимален брой туристи за осъществяване на програмата: 40
Срок за уведомление за несъбран минимум — 40 дни, преди заминаване
Промяна на цената е възможна при: промяна на транспортни разходи (гориво), летищни, пристанищни и др. такси; промяна с повече от 3% на валутния курс в периода между датата на сключване на договора и отпътуването; непредвидено покачване на цените от страна на партньорите ни, както и в други обективно наложителни случаи.
Посочените пакетни цени са калкулирани при курс на лев към долара 1.00 USD = 1.80 BGN към март 2024. При увеличение на курса на долара, фирмата си запазва правото да преизчисли посочените цени до 30 дни преди пътуването.
Пакетните цени са в евро и се заплащат в лева по курс 1.95583
Авиокомпанията си запазва правото за смяна на часовете на излитане и кацане, за което туроператора ще информира своевременно потребителите.
Туроператорът НЕ носи отговорност при промяна на музейните такси и работното време на музеите. Възможно е да настъпят промени. Туроператорът си запазва правото на промени в последователността на изпълнение на програмата по независещи от него причини и не носи отговорност за туристи, недопуснати от съответните гранични власти.
Всички допълнителни екскурзии се заявяват и заплащат предварително в България. Дните за провеждане на допълнителни екскурзии е възможно да претърпят промяна
Програмата не е подходяща за хора с намалена подвижност.
Преди заминаване туроператорът ще информира туристите за евентуални изисквания, процедури и препоръки касаещи влизането и престоя в Обединените Арабски Емирства, Катар и Оман.

Седмичен email бюлетин с промоции и нови програми

Разберете първи за най-новите програми и last minute оферти от канала ни във Viber

Viber Присъединяване »